עוף בסלסה ירוקה

סבי נפטר ביום דצמבר לפני כל כך הרבה שנים שאני כמעט ולא זוכר אותו. אך מאז נהגה כל המשפחה להתאסף באותו היום בדצמבר בחווה. אנו קוראים לזה ‘קאבו דה אנו’. זהו טקס או טקס דתי המתקיים ביום השנה למותו של אדם. למשפחתנו היה שירות המוני בלילה אך במהלך היום היא נראתה יותר כמו חגיגה משפחתית.

עוף בסלסה ירוקה

יש לי זיכרונות מהמפגשים האלה שהיו כמו מסיבה גדולה. היו כל כך הרבה קרובי משפחה לספור את כולם. הייתה שעת תפילה בערב שתהיה שיאו של יום הזיכרון. אבל מבחינתי האטרקציה הגדולה תהיה הבישול שמתרחש במטבח. הגברים יגיעו מוקדם מאוד בבוקר להרוג את החזיר. כן, חזיר גדול שניזון כל השנה למטרה זו. חלק מהחי יבושל כקרניטאס וצ’יצ’רון, וכמה ממנות התבשיל השונות שיוגשו במהלך ארוחת הצהריים. אבל אחרי זה, כל הנשים וכמה גברים מהמשפחה ייכנסו למנה העיקרית לארוחת הערב.

מכינים טאמאלים. כולם יעבדו יחד למען “טמלדה” (מסיבה לעשיית טאמיילה, סוג של …). אפשר היה לשמוע סיפורים מסופרים מזמנים מזמן, כאלה מצחיקים ואפילו מפחידים, במהלך אותם טמאלים שמפנים זמן. זה החלק המהנה ביצירת טאמאלות שהמשפחה מתאחדת בכדי להפוך אותם לרומן משפחתי ויש לכם זמן נחמד לא רק לאכול אותם אלא להכין אותם. אבל אם אתה רוצה לבשל טאמאלות וקרובי משפחתך רחוקים, הזמינו את שכניכם או חבריך. יהיה לכם זמן בלתי נשכח לבשל יחד.

בימינו, אני בדרך כלל מכין אותם לתכנון המשפחה שלי מעט לפני הזמן. יום אחד מבשלים את המלית ולמחרת מכינים את בצק התירס מסה והרכבת הטמאלה. ככה נראה קל להכין אותם כיוון שאני בדרך כלל מכין אותם לבד.

טאמאלס עשויים באופן מסורתי מבצק מבוסס תירס. זה שמו של נוהאטל. פירושו תירס עטוף. הוא מאודה בעטיפת עלים. העטיפה הנפוצה ביותר היא קליפת תירס, עלי בננה, עלי אבוקדו, חוג’ה סנטה, ועלים אחרים שאינם רעילים המשמשים באזורים מסוימים במקסיקו. העטיפה מושלכת לפני האכילה. ישנם יותר מ -500 זנים של טאמאלים אך כמו כריך, הדמיון שלך הוא הגבול. אפשר למלא את טאמאלס בבשרים, גבינה, ירקות, צ’ילי או כל תכשיר לפי הטעם. פעם אחת תוך כדי בישול טמאלה בבית של דודה שלי אנו מריצים את המלית ומתחילים להביט במקרר כדי לראות במה עוד נוכל להשתמש כמילוי. היו כמה טיפים של בקר בקר ברוטב בסגנון מקסיקני וזה מה שהשתמשנו בו כדי לסיים את שאר הבצק. הטאמאלים האלה היו הטובים ביותר מאותה חבורה.

איך להכין עוף בטלסי סלסה ירוקה

בישול העוף:

שמים את העוף, הבצל והשום בסיר. מכסים במים ועל אש בינונית עד שהבשר רך. מצננים וגרוס את העוף. (אנא בדוק את רשימת המרכיבים בהמשך)
מערבבים עם העוף עם הרוטב בקערה.

הרוטב:

מבשלים את העגבניות, הפלפלים והשום בסיר עם מים.
שמים את העגבניות, הפלפלים והשום בבלנדר והמחית.
מתבלים במלח.

לבצק:

בקערה גדולה מקציפים את הגבעול עד שהוא משתנה לצבע בהיר יותר. מוסיפים באטיות את תמצית הארינה של התירס, אבקת האפייה, ואת מרק העוף. מערבבים היטב וטועמים לתבל במלח. מקציפים עד שכל המרכיבים מתאחדים היטב.

קליפת התירס:

הוצא את הקליפות מהאריזה שלה והניח את הקליפות להשרות באמבט מים חמים במשך 40 דקות.

הרכבת הטאמאלים:

הוצא את הקליפות מהאמבטיה החמה שלהם, יבש בעזרת הבד או מגבות הנייר.
הנח את קליפת התירס על משטח העבודה שלך כשהקצה הרחב פונה כלפיך. מניחים במרכז כ- 2-3 כפות בצק אך קרוב יותר לתחתית קליפת התירס המתפשטת באופן שווה. מניחים 2 כפות ממלית הרוטב הירוק-עוף במרכז הקליפה. מקפלים צד אחד של הקליפה למרכז ומקפלים גם את הצד השני למרכז. קפלו את התחתית לכיוון המרכז.
הצב את הטאמיילות על מגש בזמן שאתה מסיים את המשך תהליך ההרכבה. מכין את הסיר לאדים. הוסף לסיר 3 כוסות מים חמים והניח את מתלה הקיטור. הניחו שכבה של קליפת תירס על מתלה הקיטור.
הניחו את הטאמיילות במצב עמידה.
מכסים בשכבה של קליפות התירס ומגבת כלים ומכסה הסיר. מאדים כ -60 דקות בחום בינוני או לאחר נטילת תמאל אחד ובודקים אם הקליפה נפרדת מהבצק בקלות. מגישים כשעדיין חם.

רכיבים

5 כוסות מסינה חרינה יבשה לטמאלה
13 אונקיות שומן 1 ו -3 / 4 כוסות
אתה יכול להשתמש בשמן מקצר ואפילו בשמן צמחי
בערך 6 כוסות מרק עוף יותר למקרה שהבצק יבש מדי
כפית אבקת אפייה
מלח לטעימה

מילוי:

1 קילו חזה עוף להכנת כ -4 כוסות עוף מגורר
2 שיני שום
2 פרוסות בצל עבות
מים לכסות

רוטב

חצי קילו עגבניות ירוקות עגבניות ירוקות הוסרו
6 פלפלי סרנו או 4 ג’לפנוס
2 שיני שום קלופות
מלח לטעימה
כ- 45 קליפות תירס לעטיפה

בישול העוף:

מניחים את בצל העוף והשום בסיר. מכסים במים ועל אש בינונית עד שהבשר רך. מצננים וגרוס את העוף.
מערבבים עם העוף עם הרוטב בקערה ומניחים בצד.

הוראות

הרוטב:

מבשלים את העגבניות, הפלפלים והשום בסיר עם מים. עד שהם מבושלים ועדינים.
מניחים את העגבניות, הפלפלים,
ושום בבלנדר והמחית עד לקבלת תערובת חלקה.
מתבלים במלח.

לבצק:

בקערה גדולה מקציפים את הגבעול עד שהוא משתנה לצבע הבהיר יותר. ניתן לעשות זאת בעזרת המיקסר שלך או ביד. מוסיפים באטיות את תמצית הארינה של התירס, אבקת האפייה, ואת מרק העוף. מערבבים היטב וטועמים לתבל במלח. מקציפים עד שכל המרכיבים מתאחדים היטב והבצק בהיר וספוגי.

קליפת התירס:

הוצא את הקליפות מהאריזה שלה והניח את הקליפות להשרות באמבט מים חמים במשך 40 דקות. ניתן לעשות זאת בסיר גדול או בכיור המטבח שלכם. שלב זה יעזור לרכך את הקליפות ולהיות גמיש בקלות בעת עטיפת בצק התירס.

הרכבת הטאמאלים:

הוצא את הקליפות מהאמבטיה החמה שלהם, יבש בעזרת הבד או מגבות הנייר.
הנח את קליפת התירס על משטח העבודה שלך כשהקצה הרחב פונה כלפיך. מניחים במרכז כ- 2-3 כפות בצק אך קרוב יותר לתחתית קליפת התירס המתפשטת באופן שווה. מניחים 2 כפות ממלית הרוטב הירוק-עוף במרכז הקליפה. מקפלים צד אחד של הקליפה למרכז ומקפלים גם את הצד השני למרכז. קפלו את התחתית לכיוון המרכז. חזור על התהליך עם הקליפות שנותרו והמילוי.

הצב את הטאמיילות על מגש בזמן שאתה מסיים את המשך תהליך ההרכבה. מכין את הסיר לאדים. הוסף לסיר 3 כוסות מים חמים והניח את מתלה הקיטור. הניחו שכבה של קליפת תירס על מתלה הקיטור. (הערה: אינך צריך לקנות סיר טימר אם עדיין אין לך אותו. פשוט אלתר עם מה שכבר יש לך).

הניחו את הטאמיילות במצב עמידה.
מכסים בשכבה של קליפות התירס ומגבת כלים ומכסה הסיר. מאדים כ -60 דקות בחום בינוני או לאחר נטילת תמאל אחד ובודקים אם הקליפה נפרדת מהבצק בקלות. בדוק בזמן האידוי במקרה שהספינה זקוקה ליותר מים. היזהר בעת הסרת המכסה. מגישים כשעדיין חם. בסיום המתינו 10 דקות הבצק יתמצק לאחר מכן.
כדי לחמם טאמאל אני משתמש בנוחות של המיקרוגל. זה רק צריך דקה אחת גבוהה לכל תמל. אתה יכול גם להזרים אותו שוב כדי לחמם אותו והאופציה האחרת היא להניח אותו על מחבת לוהטת המסתובבת פעמיים או שלוש עד שהיא חמה.

טאמאלס שומר היטב במקפיא למשך מספר חודשים.

תזונה

קלוריות: 209 קק”ל | פחמימות: 16 גרם | חלבון: 7 גרם | שומן: 14 גרם | שומן רווי: 10 גרם | כולסטרול: 15 מג | נתרן: 260 מג | אשלגן: 212 מג | סיבים: 2 גרם | סוכר: 1 גרם | ויטמין A: 85IU | ויטמין C: 3.5 מג | סידן: 35 מג | ברזל: 1.7 מג